MISCELLANEOUS / Mirrors / Mirror 13899250

nr 1389 9250

Estrid Ericson

(1894-1981), Sverige

Estrid Ericson (1894-1981), Sweden. Attributed, Svenskt Tenn, Sweden. Ramen tygklädd med motiv av murgröna, ca 38x50 cm, wear, damages.

MIRROR, Tillskriven, Firma Svenskt Tenn. Ramen tygklädd med motiv av murgröna, ca 38x50 cm

Condition: slitage, skador

Estrid Ericson, Swedish, born 1894, dead 1981.

700

SEK 2000

Monday April 5 2021
at 18:50:08

  • Artist/Designer

Estrid Ericson

Read more about Estrid Ericson
Firma Svenskt Tenn